Στις 23 Δεκεμβρίου 2019 ολοκληρώθηκε ο κύκλος για αυτή τη χρονιά των ημερήσιων εκδρομών με τη χριστουγεννιάτικη εκδρομή στα Τρίκαλα, στο «Μύλο των Ξωτικών», στην οποία συμμετείχαν τα μέλη του Κέντρου Ημέρας «Σκυτάλη». Η βόλτα μας ξεκίνησε με την επίσκεψη στο χριστουγεννιάτικο πάρκο. Τα χριστουγεννιάτικα τραγούδια, οι δραστηριότητες και τα αρώματα των χριστουγεννιάτικων γλυκών συνέθεταν μια παραμυθένια ατμόσφαιρα, η οποία μας συνεπήρε σε ένα νοσταλγικό ταξίδι των παιδικών μας χρόνων. Η εκδρομή μας ολοκληρώθηκε με την επίσκεψη στο κέντρο της πόλης των Τρικάλων, όπου απολαύσαμε το φαγητό μας.
![Τρίκαλα, στο «Μύλο των Ξωτικών», Kεντρο Ημερας Τρίκαλα, στο «Μύλο των Ξωτικών», Kεντρο Ημερας](https://epropsi.gr/wp-content/themes/dt-the7/images/noimage.jpg)
Κάνε κοινοποίηση!